TPS - TEK PENCERE SİSTEMİ

TEK PENCERE SİSTEMİ - TPS

TPS - Tek Pencere Sistemi ile ilgili detaylı bilgi almak için bize danışabilirsiniz.

1- TEK PENCERE SİSTEMİ NEDİR

TPS ya da Tek Pencere Sistemi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulmuş, internet tabanlı bir portal ve ithal işlemlerinin yapılabildiği bir sistemdir. Bu sistem sayesinde teşvikli ithal makine teçhizat listelerini de internet üzerinden oluşturmak ve başvuruyu internet üzerinden yapmak mümkündür ve yapılmak zorundadır.

2- TEK PENCERE SİSTEMİ AVANTAJLARI

Teşvikli ithal makine teçhizat işlemlerinde tek pencere sistemi üzerinden hızla başvuru yapılabilir, hızla sonuç alınabilir ancak bir çok dikkat edilmesi gereken nokta bulunan bu sistem üzerinden yapılacak hatalı işlemler çok zaman ve maddi kayıplara yol açabilir. Bunun için konunun uzmanı kişilerce müracaat yapılması faydalıdır. Ares Danışmanlık uzmanları TPS - Tek Pencere Sistemi üzerinden hızla ve en doğru şekilde müracaatınızı yapacaktır.

3- TEK PENCERE SİSTEMİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Makine teçhizat listesi oluşturulurken, makine adlarının eksiksiz ve doğru olarak girilmesi, GTIP numaralarının eksiksiz ve doğru girilmesi, şirket bilgileri ve şirket türünün doğru girilmesi ve ilgili Bakanlığa doğru biçimde sunulması gerekir, aksi halde yanlış yapılan herhangi bir adım müracaatınızın sonuçlanmamasına ve gümrüklere gelen malların uzun süreler beklemesine yol açabilir ve bu da çok büyük zaman ve maddi kayıplara yol açacaktır. Ares Danışmanlık uzmanları sizin için tek pencere sistemi başvurularını en doğru biçimde gerçekleştirecektir.

4- TEK PENCERE SİSTEMİ MÜRACAATI

Tek pencere sistemi kullanıcı adı ve şifrenizi aldıktan sonra sisteme giriş yaparak gerekli tüm bilgileri doğru biçimde doldurarak ithal makine teçhizat listenizi oluşturabilirsiniz. Ancak olası hatalarda çok büyük zaman ve maddi kayıplarınız olabilecektir. Bu nedenle Ares Danışmanlık sizin için en doğru tek pencere sistemi müracaatını hızla gerçekleştirecektir.

* Uygulamalarda bir çok farklı kritere göre çeşitli değişiklikler ve olası hatalar yapılabilmekte olduğundan, en doğru sonuca ulaşmak ve olası aksiliklerin önüne geçmek için konunun uzmanı kişiler tarafından size uygun çözüm projelendirilmeli ve takip edilmelidir. Bunun için Ares Danışmanlık alanında tecrübeli ve uzman kadrosu ile en doğru ve en güncel uygulamaları sürekli takip eder ve sizin için en avantajlı çözümü sunar. Daima en doğru çözüme ulaşmak ve hızla sonuç almak için Ares Danışmanlık size hizmet verecektir. Tek Pencere Sistemi - TPS ilgili tüm soru ve sorunlarınızda bize danışabilirsiniz. Bize ulaşmak, danışmak ve hemen TPS - Tek Pencere Sistemi müracaatınızı yapmak için lütfen tıklayın.

 

BİZE DANIŞIN

* Genel bildilendirme amaçlı olup, en doğru ve güncel bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilir ya da ilgili Bakanlığın internet sitesinden bilgi alabilirsiniz.